Johannes 'Jan' Kruysen

Liempde 1874-1938 Eindhoven
De stenenbrug van Roermond in de winter, olieverf op doek 74,1 x 100,5 cm, gesigneerd r.o.

Jan Kruysen was een Brabants schilder van landschappen, figuren en stadsgezichten waarin hij verschillende stijlen hanteerde. Aan het begin van zijn carrière werd hij korte tijd gegrepen door het luminisme. Na 1915, toen hij zich in Heeze vestigde, gaf hij de voorkeur aan een impressionistische of neo-impressionistische stijl. Daarnaast schilderde hij in de jaren twintig ook symbolistische portretten en kruiswegstaties, gevolg van de katholieke opleving die in de tweede helft van de 19e eeuw in ons land plaatsvond. Kruysen woonde vrijwel zijn hele leven in Brabant, o.a. in Tilburg, Eindhoven, Heeze en in Oirschot.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.800,-