Albert Jurardus van Prooijen

Groningen 1834-1898 Amsterdam
De verstoorde vrijage, olieverf op paneel 34,8 x 49,4 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1884

herkomst: part. bezit Duitsland.

Albert Jurardus van Prooijen is bekend geworden met Hollandse landschappen met vee, een populair genre in de 19e eeuw. Naast landschappen schilderde de kunstenaar aanvankelijk ook marines en stadsgezichten: tussen 1860 en 1868 veelal van zijn geboortestad Groningen, daarna in Deventer, Zutphen, Vorden en Vaassen. Zijn liefde ging echter vooral uit naar weiden met koeien. Zijn jeugdwerk sluit wat gedetailleerde schilderstijl betreft aan bij de romantiek, na 1870 schilderde hij met een wat ruigere toets.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-