'Arnold' Marc Gorter

Ambt Almelo 1866-1933 Amsterdam
De Vordense Beek, olieverf op doek 99,0 x 73,0 cm, gesigneerd r.o.

A.M. Gorter was een landschapschilder die inspiratie voor zijn werk opdeed in de Vechtstreek en in Oostelijk Nederland, zoals Twente, de Achterhoek en Drenthe. Als rasimpressionist schilderde hij het liefst verstilde natuur met de wisselingen in lichtval gedurende de dag en de verschillende kleuren van de seizoenen. In die zin is Gorters werk verwant aan dat van de Haagse School. Zijn favoriete jaargetijden waren de herfst en het vroege voorjaar. Met name na 1905 was er vanuit de Verenigde Staten veel vraag naar zijn landschappen. Bekend is dat Gorter schilderadviezen gaf aan Koningin Wilhelmina.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-