Jan Willem Pieneman

Abcoude 1779-1853 Amsterdam
De vurige vrijer, olieverf op paneel 38,8 x 32,3 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1814

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

Jan Willem Pieneman was een van de meest geliefde historieschilders van de 19e eeuw. Zijn specialiteit was de Hollandse geschiedenis en de heldendaden van de hoofdrolspelers daarin. Ook schilderde hij aantrekkelijke, huiselijke genrestukjes. Naast zijn activiteiten als schilder bekleedde Pieneman vele maatschappelijke functies. Zo was hij directeur van het Koninklijk Kabinet (nu Mauritshuis) en het Rijksmuseum. Zijn connecties bezorgden hem veel portretopdrachten, o.a. van Koning Willem I.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-