Gerardus Johannes 'Gerard' Delfgaauw

Monster 1882-1947 Den Haag
De Waalhaven, Rotterdam, olieverf op doek 40,2 x 60,5 cm, gesigneerd r.o.

annotatie: op spieraam: 'Waalhaven'.

herkomst: Kunsthandel Gebroeders Koch, Rotterdam/Den Haag.

Gerard Delfgaauw groeide op in het waterrijke Westland. Het is dan ook niet vreemd dat het polderlandschap van zijn geboortestreek een belangrijk onderwerp binnen zijn oeuvre is. Daarnaast schilderde hij dorps- en stadsgezichten, wintertaferelen en voorstellingen van de Rotterdamse haven. Delfgaauw vormde voornamelijk zichzelf en werkte in een impressionistisch-naturalistische stijl. Vooral de wijze waarop hij het zonlicht en haar reflecties in het water op het doek heeft weten te ‘vangen’ wordt erg gewaardeerd.

vervangingswaarde: € 5.500,-
bieden vanaf: € 2.750,-