Adrianus Eversen

Amsterdam 1818-1897 Delft
De zuidingang van de Waalse Kerk, Haarlem, olieverf op paneel 19,2 x 15,2 cm, gesigneerd l.o. voluit en met monogram

herkomst: part. bezit Australië.

literatuur: vgl.: P. Overduin, 'Adrianus Eversen 1818-1897. Schilder van stads- en dorpsgezichten', Wijk en Aalburg 2010, pag. 235, cat.nr. 44-1.

Adrianus Eversen gold als de meest begaafde leerling van de beroemde stadsgezichtenschilder Cornelis Springer. Van zijn leermeester nam Eversen de compositorische opbouw, uitwerking van details en het warme kleurenschema over. In de keuze van zijn onderwerpen was hij echter vrijer. Schilderde Springer vooral ‘portretten’ van bestaande gebouwen en stadsdelen, Eversen arrangeerde zijn dorpen en straatjes doorgaans zó dat er een fraai stadsbeeld ontstond.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 11.000,-