'Anton' Franciscus Pieck

Den Helder 1895-1987 Overveen
Deftig gezelschap bij het betreden van ‘Le Dauphin’, potlood en aquarel op papier 29,7 x 23,0 cm, gesigneerd r.o.

Anton Pieck is misschien wel de bekendste tekenaar van Nederland. Zijn eerste tekenlessen kreeg hij al jong van J.B. Mulders, schilder en tekenleraar aan de Avondschool in Den Helder. Later volgde hij een opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en de Rijksacademie in Amsterdam. Pieck schilderde en tekende – vaak in een romantisch-realistische stijl – vele, uiteenlopende onderwerpen, onder andere stads- en dorpsgezichten, oude buurtjes, reisschetsen, stillevens, planten en dieren en sprookjestaferelen. Dit laatste onderwerp werd veel gebruikt voor boekillustraties en kalenders. Hij heeft samengewerkt met Theo Goedvriend en Henri Daalhoff.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-