Jan Jacob Schenkel

Amsterdam 1829-1900
Dienst in de Nieuwe Kerk in Amsterdam, olieverf op doek 45,8 x 59,0 cm, gesigneerd r.o.

Jan Jacob Schenkel woonde en werkte in Amsterdam. Hij kreeg les van de historie- en figuurschilders Valentijn Bing en Jan Braet von Uberfeldt, maar volgde zijn leermeesters niet in hun specialisatie: zijn oeuvre bestaat voornamelijk uit kerkinterieurs. Ook schilderde hij stadsgezichten. In de periode 1851-1899 exposeerde Schenkel zijn werk regelmatig, bijvoorbeeld op de jaarlijkse Tentoonstelling van Levende Meesters die onder andere in Rotterdam, Den Haag en Amsterdam werd gehouden. Werk van hem is te vinden in het Stedelijk Museum in Alkmaar, het Gemeentearchief in Haarlem en het Zeeuws Museum in Middelburg.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-