Johannes Jacobus Mittertreiner

Zoeterwoude 1851-1890 Alkmaar
Dorpsstraat met figuren in een deuropening, olieverf op schildersboard 35,2 x 43,0 cm, gesigneerd r.o.

J.J. Mittertreiner was een schilder van romantische dorps- en stadsgezichten in de trant van Cornelis Springer, en van landschappen met gebouwen. Mittertreiner woonde en werkte een groot deel van zijn leven in Amsterdam. Uit zijn werk is af te leiden dat hij ook elders in het land inspiratie zocht. Zo schilderde hij bijvoorbeeld de kleine stadjes rond de Zuiderzee (Enkhuizen, Hoorn). Mittertreiner zond zijn werk in de periode 1871-1882 in voor de jaarlijkse Tentoonstelling van Levende Meesters.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.000,-