Joannes Petrus Josephus 'Jan' Franken

Den Haag 1896-1977
Drie vrouwen op een bank, olieverf op doek 35,4 x 45,2 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Gemeentemuseum Den Haag, inv.nr. 33-1954 (oud 96-54), 1954-2005.

literatuur: Johanna Marcia Boeijinga, 'J. Franken Pzn, Haags kunstenaar (1896-1977). Meester-graficus en schilder', Antwerpen 2007, pag. 37, afb. 45 (in kleur).

De Haagse schilder en graficus Jan Franken leefde lang genoeg om veel verschillende artistieke stromingen mee te maken, waar hij zo nu en dan ook invloed van ondervond. Desondanks is zijn werk heel eigen en herkenbaar: de figuratieve stijl die hem op de Haagse academie was onderwezen bleef hij zijn leven lang toepassen. Franken schilderde aanvankelijk vooral arbeiders, kooplieden en caféinterieurs, later ook stillevens, (winter)landschappen en stadsgezichten met daarin altijd figuren. Bekend werden ook zijn houtsneden. Jan Franken was lid van Pulchri Studio in Den Haag en van ‘De Onafhankelijken’ in Amsterdam.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 2.000,-