Johannes Jacobus Maria 'Jan' Bogaerts

Den Bosch 1878-1962 Wassenaar
Droogbloemen in een mandje, olieverf op doek 35,0 x 40,0 cm, gesigneerd r.b. en gedateerd 1950

Na zijn opleiding aan de academies in Den Bosch en Antwerpen schilderde Jan Bogaerts aanvankelijk dromerige figuurstukken en sprookjesachtige parken en tuinen in de sfeer van het symbolisme. Hierin is de invloed te bespeuren van zijn Bossche leermeester Antoon van Welie. Vanaf 1915 maakte hij vooral stillevens, zowel van bloemen als van voorwerpen. Deze zijn realistischer verbeeld dan de landschappen, maar net zo stemmig en verstild. Voor zijn composities gebruikte Bogaerts zowel alledaagse attributen als antieke voorwerpen, zoals karaffen, flessen, schalen, beschilderde kistjes en juwelen, die hij zette tegen een sobere achtergrond. Zijn bloemstillevens vallen op door hun originele compositie en prachtige kleuren.

vervangingswaarde: € 14.000,-
bieden vanaf: € 6.000,-