Roelof 'Roel' Frankot

Meppel 1911-1984 Heeten
Droom, olieverf op doek 40,1 x 50,0 cm te dateren ca. 1978

herkomst: coll. Micky Hoogendijk, Amsterdam.

De in Drenthe geboren Roelof Frankot werkte aanvankelijk als fotograaf en begon in 1931 te schilderen, aanvankelijk in een realistische stijl. Van 1941 tot 1948 was hij getrouwd met schilderes Stien Eelsingh. In die tijd werkte hij in een stijl die sterk verwant was aan die van haar: kleurrijk en expressionistisch. Veel onderwerpen boeiden hem: bloemen, dieren, landschappen (o.a. in Drenthe en Frankrijk), Staphorster taferelen en stillevens. Na de oorlog ontstond er een steeds sterkere abstrahering in het werk van Frankot, waarbij zijn kleurrijke palet kenmerkend bleef. Net als de CoBrA-schilders behoorde Frankot tot de Nederlandse naoorlogse kunstenaars die de abstracte kunst tot bloei brachten.

vervangingswaarde: € 2.800,-
bieden vanaf: € 1.400,-