Wijtze Gerrit Carel 'Wim' Schuhmacher

Amsterdam 1894-1986
Een boerderij, olieverf op doek 39,3 x 43,0 cm, gesigneerd l.o. en te dateren ca. 1914

Wim Schuhmacher kreeg een opleiding als huisschilder en was van 1911 tot 1913 assistent van de binnenhuiskunstenaar C.A. Lion Cachet in Amsterdam. Het vrije schilderen maakte hij zich vanaf 1913 eigen door avondlessen en zelfstudie. Naar eigen zeggen werd hij de eerste jaren daarna het meest beïnvloed door het werk van Breitner, Toorop en Van Gogh. Maar als jong schilder in Amsterdam had hij ook volop de gelegenheid om kennis te maken met het luminisme van Leo Gestel en Jan Sluijters, dat evenals het werk van de neo-impressionisten, de Parijse kubisten en de Duitse expressionisten te zien was op de tentoonstellingen van De Moderne Kunstkring.

vervangingswaarde: € 20.000,-
bieden vanaf: € 10.000,-