Albertus Verhoesen

Utrecht 1806-1881
Een kalkoen, haan en kippen in een landschap, olieverf op paneel 13,0 x 17,6 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1874

Albertus Verhoesen was een leerling van Jan van Ravenswaay en van de veeschilder P.G. van Os. Hij woonde en werkte in Utrecht en Amersfoort en maakte van 1824 tot 1826 deel uit van de kunstenaarskolonie in Hilversum. Zijn specialisatie bestond uit landschappen met honden, kleinvee en dierenstallen, maar vooral werd hij bekend met zijn pluimveetaferelen. Gedurende zijn ‘Hilversumse jaren’ kreeg Verhoesen waarschijnlijk les van B.C. Koekkoek, die daar toen ook verbleef. In Amersfoort werkte Verhoesen bijna twintig jaar als stadstekenmeester. Daarnaast was hij ook kunsthandelaar.

vervangingswaarde: € 3.800,-
bieden vanaf: € 1.700,-