Petrus Theodorus van Wijngaerdt (de oude)

Rotterdam 1816-1893 Haarlem
Een lekker hapje, olieverf op paneel 20,0 x 15,4 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

P.T. van Wijngaerdt was de jongere broer van de romantische landschapschilder A.J. van Wijngaerdt. Hij werd geboren in Rotterdam, woonde enige tijd in Den Haag en Londen en vestigde zich uiteindelijk in Haarlem. Samen met tijdgenoten Reijntjens, Bles, Scholten en Bakker Korff behoorde hij tot de groep genreschilders die vooral elegante gezelschappen als onderwerp kozen. Het Frans Halsmuseum in Haarlem heeft werk van deze schilder in de collectie.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-