Willem Maris

Den Haag 1844-1910
Eenden bij een vijver, olieverf op doek 53,8 x 97,5 cm, gesigneerd l.o.

tentoonstelling: Winterswijk, Villa Mondriaan, 'Vee in beeld', 4 maart-4 sept. 2016.

Willem Maris was de jongere broer van Jacob en Matthijs Maris, met wie hij een atelier deelde in Den Haag. Hij schilderde het liefst waterrijke landschappen met eenden of koeien in sompige weiden aan een vaart of sloot. Daarbij ging het Maris vooral om het vastleggen van de manier waarop het licht zijn onderwerpen beroerde. ‘Ik schilder geen koeien, maar lichteffecten’, zei hij eens over zijn werk. Om deze reden wordt hij wel eens de ‘impressionist’ van de Haagse School genoemd.

vervangingswaarde: € 28.000,-
bieden vanaf: € 14.500,-