'Harm' Henrick Kamerlingh Onnes

Zoeterwoude 1893-1985 Leiden
Familie op Terschelling, potlood en aquarel op papier 18,8 x 16,2 cm, gesigneerd l.o. met monogram en gedateerd '60

herkomst: coll. J. Koenraad, Amstelveen.

Harm Kamerlingh Onnes groeide op in een artistieke familie. Zijn eerste schilderlessen kreeg hij van zijn vader, daarna bezocht hij de Leidsche Teekenacademie. Zijn stijl is volstrekt eigen en origineel en zijn stadsgezichten en alledaagse voorstellingen kunnen het beste worden gekarakteriseerd als ‘genrestukjes’ van de 20e eeuw. Ze zijn geschilderd met humor, in gedurfde, felle kleuren en meestal op klein formaat. Onderwerpen vond de schilder rond zijn woonplaatsen Den Haag, Delft en Voorschoten. Ook schilderde hij huiselijke tafereeltjes op Terschelling, waar in Midsland het familiehuis ‘Marijke’ stond.

vervangingswaarde: € 3.800,-
bieden vanaf: € 1.800,-