Adrianus Cornelis 'Ad' Snijders

Eindhoven 1929-2010
Figuren in landschap, olieverf op board 107,4 x 122,3 cm, gesigneerd l.o. met initialen en verso voluit en gedateerd '60

annotatie: verso: 'Figuren in landschap, A Snijders'

herkomst: verworven door Cor Boonstra voor de collectie Douwe Egberts.

literatuur: vgl.: Tjeu Teeuwen, 'Ad Snijders', Eindhoven, 1990, pag. 48, afb. 50.

De Eindhovense kunstenaar Ad Snijders behoort tot de schilders die na de Tweede Wereldoorlog individueel op zoek gingen naar een nieuwe beeldtaal. Daarin is steeds de uitdrukkingskracht van kleur belangrijk. In de jaren 50 schildert hij meestal wervelende, dynamische abstract-expressionistische doeken. Daarna volgt een periode met geschilderde, collageachtige figuratieve voorstellingen. In de jaren 80 overheersen grote vormen en felle kleuren tegen een zwarte achtergrond. De figuratie blijft daarna een rol spelen in zijn werk. In 2002 organiseerde Rudi Fuchs een overzichtstentoonstelling van Ad Snijders. In 2003 en 2004 had hij solotentoonstellingen in het Van Abbemuseum in Eindhoven.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.200,-