Lucebert (Lubertus Jacobus Swaanswijk)

Amsterdam 1924-1994 Alkmaar
Figures and Heads, krijt en gouache en olieverf op papier 49,5 x 63,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '88.IX.12

Lucebert was een experimenteel schilder-tekenaar-dichter en in die laatste hoedanigheid één van de hoofdfiguren van de CoBrA-beweging. Zijn werk wordt gekenmerkt door een grote vrijheid en spontaniteit. Hij schilderde wat er in hem opkwam, zonder zich te houden aan vaste motieven. Vanaf de jaren 50 bouwde hij zijn tekeningen en gouaches op uit stippels, lijnen en krassen, waar overheen de – bewust – onbeholpen vormen van lichamen van mensen en fantasiewezens werden geschilderd. Zijn sterk experimentele inslag bracht met zich mee dat Lucebert ook op veel andere gebieden actief was: hij fotografeerde, maakte keramiek, schreef toneelteksten en maakte monumentale wandschilderingen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-