Antonius Bernardus 'Toon' Kelder

Rotterdam 1894-1973 Den Haag
Fleurs, olieverf op doek 57,2 x 39,4 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: Simonis&Buunk Kunsthandel, Ede, 1995. Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, inv.nr. M.kld.03.

Een stapeling van bloemen, voornamelijk geschilderd in kleuren gebaseerd op aardetinten: rood, oker, bruin, oranje. Een koele, donkere achtergrond met blauwen en groenen en een grijs-witte vaas vormen een stevig contrast, de warme oranjebruine ondergrond sluit daarentegen aan bij de toon van het boeket. Toon Kelder schilderde dit werk waarschijnlijk aan het begin van zijn romantische periode, waarin hij de krachtige, volle, donkere kleuren en de zware toets en contourlijn verruilde voor zachte, getemperde tinten en een overvloeien van kleuren en vormen. Dit werk toont de overgang van de ene naar de andere stijl, met nog de krachtige toets, duidelijke contouren en vlakken, en volle tinten, maar toch ook al het warme palet en het versmelten van vormen.

vervangingswaarde: € 19.000,-
bieden vanaf: € 10.000,-