Johan Conrad 'Coen' Greive

Amsterdam 1837-1891
Gezicht op de IJkant, Amsterdam, met de Schreierstoren, olieverf op doek 58,9 x 46,8 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit. Zuid-Afrika; part. bezit Nieuw-Zeeland.

literatuur: vgl.: Jan Greive, 'Johan, Conrad Greive (1837-1891). Gewoon een vakman', Schiedam 2013, pag. 108, afb. 148 (ets met hetzelfde onderwerp) en pag. 109, afb. 149 (Rozenburg aardewerk-plaquette met hetzelfde onderwerp).

De Amsterdammer Coen Greive is vooral bekend geworden als schilder van marines en Amsterdamse stadsgezichten. Geboren in een artistiek gezin kreeg hij al op jonge leeftijd les van zijn oom P.F. Greive en daarna van de stadsportrettist Cornelis Springer. Zijn hart lag vooral bij het water, en als 20-jarige jongen schildert hij al aan de oevers van het IJ en in Zeeland. Als hij 23 jaar is verkoopt Greive zijn eerste schilderij aan de verzamelaar Fodor. Daarnaast vervaardigde hij topografische prenten in opdracht van de toen beroemde kunsthandel Frans Buffa.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-