Evert Moll

Voorburg 1878-1955 Den Haag
Gezicht op de Maashaven, Rotterdam, olieverf op doek 81,0 x 164,5 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit Nederland; veiling Christie's, Amsterdam, 27 februari 2008.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Evert Moll is vooral bekend geworden met zijn voorstellingen van de Rotterdamse haven en de scheepvaart op de Nieuwe Maas die hij in de jaren 20 en 30 van de vorige eeuw schilderde. Begonnen rond 1900 als navolger van de Haagse School verlegde Evert Moll zijn werkterrein al spoedig naar de kades en bruggen van de Maasstad. Ook de dynamiek van het havenbedrijf vormde voor de schilder een bron van inspiratie. Daarnaast blonk hij uit in tal van andere genres. Zo schilderde hij ook stadsgezichten, landschappen en kleurige, gedurfde bloemstillevens. Evert Moll was autodidact, maar kreeg raadgevingen van Willem Maris en Willem Roelofs.

vervangingswaarde: € 11.000,-
bieden vanaf: € 4.000,-