Oene Romkes de Jongh

Makkum 1812-1896 Amsterdam
Gezicht op de Voetboogstraat met de Rasphuispoort, Amsterdam, olieverf op doek 86,8 x 70,4 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: part. bezit België.

De stadsgezichten van Oene Romkes de Jongh vertonen alle kenmerken van het romantische Hollandse stadsgezicht zoals dat in de 19e eeuw in Amsterdam vorm kreeg: de nauwkeurige uitwerking, de levendige stoffering en de aandacht voor oude, Hollandse architectuur. Van de schilder zelf is niet veel bekend. Hij werd in 1812 in Makkum geboren en woonde en werkte vermoedelijk het grootste deel van zijn leven in Amsterdam. Daar werd hij vooral geïnspireerd door het werk van tijdgenoot Cornelis Springer en diens leerling Adrianus Eversen. Het oeuvre van de schilder omvat sfeervolle stadsgezichten bij zomer en winter, onder andere van Amsterdam en de Zuiderzeehavens, en enkele landschappen.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 8.000,-