Johan Hendrik van Mastenbroek

Rotterdam 1875-1945
Gezicht op een gracht, olieverf op doek 34,9 x 27,4 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1921

herkomst: Koninklijke Verzamelingen, Paleis Noordeinde, inv.nr. 105; nalatenschap H.K.H. Prinses Juliana (1909-2004), Koningin der Nederlanden van 1948 tot 1980.

literatuur: Peter van Beveren, Harry Kraaij, Hans Rooseboom, 'Johan Hendrik van Mastenbroek. Impressionist in de nieuwe tijd', Schiedam 2005, afb. in kleur pag. 131.

Johan Hendrik van Mastenbroek is bekend geworden als schilder van de Rotterdamse havens, de Maas en de Zuiderzeewerken. Zijn werk documenteert als het ware de grote technische vooruitgang en de snel toenemende bedrijvigheid in de Rotterdamse havens na 1900. De schilder schetste graag buiten bij regenachtig weer om de schoonheid van de luchten en de heldere kleuren: ‘Ik kon staan smullen van de heerlijke wolkenformaties en van den aan kleuren zo rijken strijd tusschen zon en wolken’ schreef hij aan een vriend in 1945. Mastenbroek oogstte bij zijn leven al in brede kring veel succes met zijn werk.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-