Petrus Gerardus Vertin & Charles Rochussen

Den Haag 1819-1893 / Rotterdam 1814-1894
Gezicht op Haarlem met de Bakenesserkerk, olieverf op paneel 85,3 x 64,9 cm, gesigneerd r.o. (beiden) en te dateren 1877-1878

herkomst: veiling Rotterdam, 23-24 nov. 1926, lotnr. 155; veiling Van Marle en Bignell, Den Haag, 17 maart 1970, lotnr. 283; veiling Walstijn, Zeist, 23 nov. 1970, lotnr. 32.

literatuur: tent.cat. Den Haag, 'Tentoonstelling van Levende Meesters', 1878, cat.nr. 450 (vraagprijs fl. 1500,-).

tentoonstelling: Den Haag, 'Tentoonstelling van Levende Meesters', 1878.

P.G. Vertin woonde en werkte vooral in Den Haag. Hij schilderde stadsgezichten in zomer en winter. Soms is zijn werk topografisch, maar meestal schilderde hij fantasiegezichten. Vooral in zijn winters besteedde Vertin veel aandacht aan de weerkaatsing van het licht op huizen en straatjes. Charles Rochussen schilderde de stoffage in dit stadsgezicht. Hij kwam uit een welgestelde familie en koos pas op relatief late leeftijd voor het schildersvak. Hij schilderde vooral historische en militaire taferelen, maar ook een onderwerp was het tijdverdrijf van de societykringen zoals de harddraverij en zeilwedstrijden. Rochussen was tevens een vaardig lithograaf en illustrator.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 14.000,-