Petrus Gerardus Vertin

Den Haag 1819-1893
Gezicht op het Buitenhof in Den Haag, gezien naar het Stadhouderlijk Kwartier, olieverf op paneel 18,6 x 25,2 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '62

literatuur: vgl.: G.J. van der Meer Mohr, 'Het Buitenhof gezien naar het Stadhouderlijk Kwartier in 1856' door P.G. Vertin (1819-1893)', 'Kunst & Antiek Revue', dec./jan. 1998, afb. pag. 31-32.

Vertin woonde en werkte vooral in Den Haag. Hij schilderde stadsgezichten en straatjes in zomer en winter. Soms is zijn werk topografisch, maar meestal schilderde hij fantasie-gezichten. Vooral in zijn straatjes bij winter besteedde hij veel aandacht aan de weerkaatsing van het licht op de besneeuwde daken, kozijnen en stoepen. C. Rochussen en S.L. Verveer schilderden de stoffage op enkele van zijn stadsgezichten.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 11.000,-