Bernardus Antonie van Beek

Amsterdam 1875-1941 Kortenhoef
Giethoorn, olieverf op doek 37,5 x 51,7 cm, gesigneerd r.o.

Bernard van Beek woonde en werkte in Amsterdam maar kwam vanaf 1901 regelmatig in Kortenhoef om er te schilderen. In 1911 vestigde hij zich definitief in dit waterrijke dorp. Hij ontmoette er Gabriel, wiens invloed in het vroege werk van Van Beek vooral te vinden is in de onderwerpen die hij koos: slootjes met waterlelies, drogende fuiken aan een plas en turfbaggeraars. Ook in het belang dat hij hechtte aan het weergeven van stemming bleef hij beïnvloed door de Haagse Scholer. Naast de directe omgeving van zijn woonplaats schilderde hij ook oude stadsbuurten en in de jaren 20 heldere, lichte dorpsgezichten.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-