Kurt Meyer-Eberhardt

Leipzig 1895-1977 München (Duitsland)
Goudvinken in het kreupelhout, olieverf op board 67,4 x 58,3 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

Kurt Meyer-Eberhardt behoort tot de belangrijke Duitse dierenschilders van de 20e eeuw. Zijn opleiding kreeg hij aan de academie van Weimar. Een aanbod om er daarna leraar te worden sloeg hij af: hij wilde vrij zijn om zijn eigen weg te gaan. In 1918 vestigde hij zich in München waar hij zich volledig toelegde op het schilderen van dieren; zowel honden, katten en paarden als dieren in het wild. Daarnaast maakte hij vanaf 1917 kleurenetsen van allerlei dieren, die nog steeds ruim verhandeld worden. Zijn schilderijen komen minder vaak op de markt.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-