Frans van Tongerloo

Antwerpen (België) 1882-1965 Kalmthout (België)
Gracht met bloemen, olieverf op doek 40,5 x 60,5 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1916

annotatie: op spieraam: 'no. 10 Gracht met bloemen'

Het oeuvre van de Belgische schilder Frans van Tongerloo bestaat uit realistische tot impressionistische landschappen, portretten, interieurs en stillevens. Tijdens de Eerste Wereldoorlog verbleef hij samen met zijn broer Georges (ook schilder, 1886-1965) in Nederland. Hier schilderde hij vooral duin- en poldergezichten. In Nederland evolueerde zijn stijl onder invloed van eigentijdse artistieke ontwikkelingen naar een modernistische stijl. Van Tongerloo werd in zijn vaderland meerdere keren voor zijn werk onderscheiden; zo kreeg hij in 1942 de Prijs van de Belgische Staat. Schilderijen van zijn hand zijn opgenomen in de koninklijke collectie van zowel België als Nederland.

vervangingswaarde: € 8.000,-
bieden vanaf: € 3.800,-