Johannes Gerardus Diederik 'Johan' van Hell

Amsterdam 1889-1952
Grazende paarden, olieverf op doek 60,5 x 80,5 cm, gesigneerd m.o. en gedateerd 1926

literatuur: tent.cat. Amsterdam, Stedelijk Museum, 'Catalogus van schilderijen, beeldhouwwerken, teekeningen en grafische werken, tentoongesteld door de Vereeniging van Nederlandsche Beeldende Kunstenaren 'De Brug'', 1926, cat.nr. 83; Tineke Reijnders e.a., 'Johan van Hell 1889-1952', Warnsveld 2005, pag. 87, pag. 29 en cat.nr. S 83 (met afb. in kleur); tent.cat. Kortenhoef, Oude School Kortenhoef, 'Man en paard in de moderne kunst', 2010, pag. 28.

tentoonstelling: Amsterdam, Stedelijk Museum, 'Schilderijen, beeldhouwwerken, teekeningen en grafische werken, tentoongesteld door de Vereeniging van Nederlandsche Beeldende Kunstenaren 'De Brug'', 20 nov.-13.dec. 1926; Arnhem, Museum voor Moderne Kunst, 'Van de straat - het sociaal engagement van Johan van Hell (1889-1952)', 12 nov. 2005-12 febr. 2006; Kortenhoef, Oude School Kortenhoef, 'Man en paard in de moderne kunst', 29 mei-20 juni 2010.

Het werk van de Amsterdamse schilder-musicus Johan van Hell is niet los te zien van zijn politieke overtuigingen, met name zijn sympathieën voor het socialisme. Hij was actief binnen de S.D.A.P en de Socialistische Kunstenaarskring (S.K.K.) en werkte als illustrator voor tijdschriften en dagbladen met linkse signatuur. Als schilder ging zijn belangstelling vooral uit naar het uitbeelden van het leven van de gewone man in de straat. Om zijn werk voor hen toegankelijk te maken gebruikte hij een sterk vereenvoudigde figuratieve beeldtaal zonder diepte, waarin strakke lijn, vlak en heldere kleuren de compositie bepalen. Naast het schilderen verdiende Van Hell zijn brood met het maken van boekillustraties en het geven van teken- en muziekles.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-