Joseph Bles

Den Haag 1825-1875
Groente- en bloemenmarkt in Hollandse stad, olieverf op paneel 45,3 x 58,8 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '51

Joseph Bles was een leerling van de Haagse schilder Salomon Verveer. Hij zette de traditie van zijn leermeester voort in zonnige stadsgezichten en Scheveningse strandgezichten met schuiten en vissers, soms gestoffeerd met vrolijke gezelschappen. Door het sterk verhalende en vaak humoristische gehalte van zijn schilderijen wordt zijn werk nog wel eens vergeleken met dat van David Bles en A.H. Bakker Korff, die in hun schilderijen vaak een scherp en geestig beeld van hun tijd gaven.

vervangingswaarde: € 11.000,-
bieden vanaf: € 5.000,-