Franciscus Willem 'Frans' Helfferich

Den Haag 1871-1941
Haagse winkelstraat bij avond, olieverf op paneel 17,0 x 23,6 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch.

De impressionist Frans Helfferich woonde en werkte het grootste deel van zijn leven in Den Haag. Daar volgde hij een opleiding aan de Haagse akademie en ontwikkelde hij zich tot een schilder van landschappen in de trant van de Haagse School. Opvallend zijn de vlot-impressionistische voorstellingen van het moderne stadsleven in de hofstad, veel ‘frivoler’ en anders van sfeer dan de stadsportretten van zijn zes jaar oudere stadgenoot Floris Arntzenius.

vervangingswaarde: € 14.000,-
bieden vanaf: € 6.900,-