Carl Jutz

Windschläg (Duitsland) 1838-1916 Pfaffendorf (Duitsland)
Haan en kippen bij bijenkorven, olieverf op doek 43,0 x 58,0 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Denemarken.

Karl Jutz is vooral beroemd geworden als schilder van landschappen met pluimvee en vogels. Hij bezocht de Academie in München en vervolgde zijn studie daarna aan de, in de 19e eeuw beroemde, academie van Düsseldorf. Zijn artistieke ontwikkeling stond daar vooral onder invloed van Gustav Süs. In Düsseldorf was hij een van de weinige schilders van dieren, met name van gevogelte. Om deze goed te kunnen bestuderen richtte hij in zijn tuin eenden- en kippenstallen in. Onder invloed van de populaire genreschilderkunst waren zijn schilderijen soms een parodie op de – menselijke – samenleving. Om die reden, evenals om zijn losse, vrije penseelvoering en het mooie kleurgebruik, was het werk van Jutz zeer geliefd bij het koperspubliek.

vervangingswaarde: € 48.000,-
bieden vanaf: € 26.500,-