Albertus Verhoesen

Utrecht 1806-1881
Haan, kippen en eenden op een Hollandse rivieroever, olieverf op paneel 14,7 x 18,7 cm, gesigneerd m.o. en gedateerd 1870

herkomst: part. bezit Duitsland.

Albertus Verhoesen, gespecialiseerd in het schilderen van landschappen met honden, kleinvee en dierenstallen werd het meest bekend met zijn pluimveetaferelen. Hij was een leerling van Jan van Ravenswaay en van de veeschilder P.G. van Os, woonde en werkte in Utrecht en Amersfoort en maakte van 1824 tot 1826 deel uit van de kunstenaarskolonie in Hilversum. In deze ‘Hilversumse jaren’ kreeg Verhoesen waarschijnlijk les van B.C. Koekkoek, die daar toen ook verbleef. In Amersfoort werkte Verhoesen bijna twintig jaar als stadstekenmeester. Daarnaast was hij ook kunsthandelaar.

vervangingswaarde: € 4.000,-
bieden vanaf: € 2.000,-