'Otto' Boudewijn de Kat

Dordrecht 1907-1995 Laren (N.H.)
Hans van Zijl, de vrouw van de kunstenaar, rustend, olieverf op doek 58,8 x 59,0 cm, gesigneerd m.o. en gedateerd '32

herkomst: familie van de kunstenaar.

Otto de Kat wordt soms een ‘intimist’ genoemd, een schilder die zijn motieven bij voorkeur ontleende aan zijn eigen omgeving: zijn vrouw, zijn interieur, het landschap en zijn huis-atelier in de Auvergne. Zijn grote voorbeeld daarbij was Pierre Bonnard. De Kat begon zijn schildersloopbaan toen hij in 1928 vertrok naar Parijs, waar hij beïnvloed werd door het impressionisme. Terug in Nederland schilderde hij vooral portretten en interieurs. Daarin legde hij zijn eerste indrukken van sfeer, licht en kleur vast, nadat deze waren bezonken en alleen de essentie was overgebleven. Na vestiging in Ukkel (1938) rijpte dit ‘bezonken impressionisme’ tot steeds lossere en abstractere vormen in een prachtig koloriet.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.200,-