Anthonie Jacobus van Wijngaerdt

Rotterdam 1808-1887 Haarlem
Heidelandschap met herder en schapen, olieverf op paneel 22,3 x 31,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1865

De romantische schilder Anthonie Jacobus van Wijngaerdt werd in 1808 geboren in Rotterdam. Hij ging er in de leer bij de tekenleraar en schilder Jacob de Meijer. Diens boslandschappen stonden model voor menig romantisch landschap van Van Wijngaerdt, dat vaak rijk voorzien was van geboomte. Om inspiratie op te doen maakte de schilder meerdere studiereizen (1833 en 1838) naar het stroomgebied van de Duitse Rijn en België (1840). Van 1836 tot 1861 woonde Van Wijngaerdt in Gouda, waar hij tot 1857 tekenleraar was aan de Stadstekenschool. Daarna vertrok hij naar Haarlem.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-