Pieter Florentius Nicolaas Jacobus 'Floris' Arntzenius

Soerabaja (Nederlands-Indië) 1864-1925 Den Haag
Helleborus in vaasje, aquarel op papier 28,3 x 21,2 cm, gesigneerd r.o.

Floris Arntzenius kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam, samen met Isaac Israels, Willem Witsen en G.H. Breitner, wiens impressionistische manier van schilderen hij hogelijk bewonderde. Na een aanvullend leerjaar aan de academie van Antwerpen legde Arntzenius zich in Amsterdam toe op het maken van landschappen en stadsgezichten. Echt succes met zijn werk kreeg hij na zijn verhuizing (in 1892) naar Den Haag, toen hij begon met het schilderen van spontane impressies van het levendige Haagse stadsleven, liefst bij mist of regenachtig weer. Ook schilderde hij landschappen en stranden met figuren en portretten.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.000,-