Simon van den Berg

Overschie 1812-1891 Arnhem
Herder met schapen in Hollands landschap, olieverf op doek 42,2 x 56,1 cm, gesigneerd l.o. 'S.v.d.Bergh' en te dateren ca. 1838

Als boerenzoon begon Simon van den Berg relatief laat aan een schilderscarrière. Pas na een tweejarige leertijd bij de beroemde P.G. van Os ontwikkelde hij zich in de jaren veertig van de 19e eeuw tot een van de belangrijkste veeschilders van de Hollandse Romantiek. Soms stoffeerde hij ook landschappen van tijdgenoten. In 1854 werd de bijzonder veelzijdige schilder benoemd tot directeur van het Mauritshuis in Den Haag.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-