Anthonij 'Anton' Mauve

Zaandam 1838-1888 Arnhem
Herder met zijn kudde, olieverf op doek 38,6 x 66,5 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: coll. mevrouw K.P.F. Heldens-Piek, Den Haag; veiling Venduehuis der Notarissen, 's-Gravenhage, 22 maart 1938, lotnr. 105 (met afb.); part. bezit Duitsland.

literatuur: Saskia de Bodt, Michiel Plomp (red.), 'Anton Mauve (1838-1888)', Bussum/Haarlem/Laren 2009, pag. 211, cat.nr. 79; tent.cat. Hannover, Niedersächsisches Landesmuseum, 'Mythos Heimat. Worpswede und die europäischen Künstlerkolonien', Dresden 2016, pag. 196, afb. 58 (in kleur).

tentoonstelling: Hilversum, Museum Hilversum, 'Erfgooiers. Inrichters van het landschap', 21 sept. 2008-1 febr. 2009; Haarlem, Teylers Museum, 'Anton Mauve (1838-1888)', 15 sept. 2009-17 jan. 2010; Hilversum, Museum Hilversum, 'De Stad', 1 april-18 sept. 2011; Hilversum, Museum Hilversum, ''t Gooi - Beeld van het landschap', 27 sept. 2013-18 jan. 2014; Hannover, Duitsland, Niedersächsisches Landesmuseum, 'Mythos Heimat. Worpswede und die europäischen Künstlerkolonien', 18 maart-26 juni 2016.

Anton Mauve is een van de bekendste schilders van de Haagse School. Zijn opleiding kreeg hij bij de dierenschilders P.F. van Os en Wouterus Verschuur. Ook werkte hij enige tijd in Oosterbeek met P.J.C. Gabriel. Landschap en dieren combineert hij in zijn schilderijen. Na enige omzwervingen vestigde hij zich in 1871 in Den Haag, later in Laren, waar hij vooral de heide schilderde met wollige schapenkuddes vervloeiend in de zilvergrijze tonen van het landschap. Een van zijn meest geliefde plekjes was een even buiten Laren gelegen stuk woeste grond, later Mauvezand genoemd.

vervangingswaarde: € 55.000,-
bieden vanaf: € 32.000,-