Jakob Sijbout 'Jac.' de Vries

Sneek 1907-1970 Groningen
Herfst in de tuin, olieverf op doek 50,0 x 40,4 cm, gesigneerd r.o. met monogram en te dateren jaren 60

annotatie: verso op etiket: 'J.S. de Vries, Herfst in de tuin'

Jakob Sijbout de Vries schilderde landschappen, planten en bloemen, maar ook stadsgezichten en mensenmenigten (cafés, markten). Aanvankelijk is zijn stijl impressionistisch, later gaat hij te werk in strakkere lijnen en vlakken. Het aantrekkelijke van zijn schilderijen is het kleurgebruik: zijn tinten zijn gedempt en terughoudend maar toch levendig waardoor een harmonisch beeld ontstaat. De Vries werd geboren in Sneek, maar bracht het grootste deel van zijn leven door in Haarlem. Daar studeerde hij aan de School voor Kunstnijverheid. Het schildersvak leerde hij van Henri Frédéric Boot, nestor van de Haarlemse School, en van de expressionist Roelof Klein. In 1967 keerde de schilder terug naar Friesland.

vervangingswaarde: € 3.800,-
bieden vanaf: € 1.900,-