Pieter Hendrik 'H.P.' Koekkoek

Hilversum 1843-1927 Amsterdam
Herten in sneeuwlandschap, olieverf op doek 91,6 x 70,8 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1870

herkomst: part. bezit Duitsland; Simonis & Buunk Kunsthandel, Ede, 1994.

literatuur: Frank Buunk, Nicole van der Schaaf, 'Romantiek rond de familie Koekkoek', Ede 1994,

tentoonstelling: Ede, Simonis & Buunk Kunsthandel, 'Romantiek rond de familie Koekkoek', 11 nov.-10 dec. 1994.

Pieter Hendrik Koekkoek was de zoon van de landschapschilder M.A. Koekkoek en behoorde tot de derde generatie Koekkoek-schilders. De invloed van zijn vader is duidelijk zichtbaar in zijn weidse romantische landschappen met imposante boompartijen, nietige figuurtjes en vee. Hij woonde en werkte in Amsterdam, en ook enige tijd (tussen ca. 1865 en 1890) in Londen, waar zijn neef Hermanus jr een kunsthandel had. Pieter Hendrik moet een groot natuurliefhebber geweest zijn en signeerde zijn schilderijen doorgaans met ‘H.P. Koekkoek’.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-