Fernand Verhaegen

Marchienne-au-Pont (België) 1883-1975 Montigny-le-Tilleul (België)
Het feest van Sainte Rolende, Gerpinnes, olieverf op doek 54,5 x 44,7 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1913

herkomst: part. coll. België.

literatuur: vgl.: Robert Magremanne, 'Fernand Verhaegen (1883-1975): Le grand maitre du folklore wallon', Charleroi 2003, pag. 48, afb. 13 (als 'Marche Sainte Rolende (Dans les prés de Villers)').

De Belgische kunstenaar Fernand Verhaegen is beroemd geworden als de schilder van de Waalse folklore. Geboren in 1883 in de buurt van Charleroi begon hij in 1900 aan een opleiding aan de Brusselse Academie des Beaux-Arts, waar hij les kreeg van Emile van Damme en Constant Montald. Daar raakte hij bevriend met Rik Wouters en Edgar Tytgat. Vanaf 1912 begon hij zich toe te leggen op folkloristische thema’s, met de Marche Sainte-Rolende in Gerpinnes als een van zijn eerste onderwerpen. Tijdens de oorlog vluchtte hij naar Engeland maar in 1919 keerde hij in Brussel terug waar hij vanaf die tijd deel uitmaakte van een levendig kunstenaarscircuit.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 8.000,-