Louis Gabriel 'Eugène' Isabey

Parijs 1803-1886 Lagny (Frankrijk)
Het nieuwe nestje, olieverf op doek 47,3 x 39,2 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1852

herkomst: veiling Parijs, Galerie Petit, 22 mei 1919, cat.nr. 74 (met afb.); Robert Noortman Gallery, Maastricht/Londen; Douwes Fine Art, Amsterdam; part. bezit Nederland.

Eugène Isabey, Franse schilder van de kusten en schepen van Bretagne en Normandië, is in ons land vooral bekend als de leermeester van Jongkind. Zijn realistische strandgezichten, schipbreuken en woeste rotskusten passen nog in de romantiek, maar tonen ook al het realisme dat het impressionisme zou voortbrengen. Vanaf 1844 schilderde de in Parijs wonende Isabey ook elegante portretten en verhalende historische voorstellingen waarvan de kostbare kleding en gebruiksvoorwerpen aansloten bij de weelderige smaak van het Second Empire.

vervangingswaarde: € 35.000,-
bieden vanaf: € 16.000,-