Hermanus Koekkoek

Middelburg 1815-1882 Haarlem
Het opladen van de hooikar bij een boerderij, olieverf op paneel 20,0 x 27,9 cm, gesigneerd r.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Hermanus Koekkoek was de jongste zoon en leerling van marineschilder Johannes Hermanus Koekkoek, de stamvader van het schildersgeslacht Koekkoek. Hij werd geboren in Middelburg. Toen hij elf jaar was verhuisde familie naar het schilderachtige havenplaatsje Durgerdam aan de Zuiderzee. Een paar jaar later vertrok de familie naar Amsterdam. Daar was Hermanus gedurende vijftig jaar een zeer succesvolle schilder van zee-, strand- en riviergezichten. Invloed van zijn vader is aanwijsbaar in de gedetailleerde weergave van de schepen en hun tuigage, de virtuoze tekening van het water en de levendige, verhalende stoffering. Behalve aan zijn zonen gaf Hermanus Koekkoek ook les aan de marineschilder Willem Gruijter jr.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 8.000,-