Albert Roosenboom

Brussel 1845-na 1888
Het rode hoedje, olieverf op doek 34,4 x 26,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1883

herkomst: part. bezit België.

Albert Roosenboom was een leerling van de bekende Belgische schilder en beeldhouwer Emile Meunier. In tegenstelling tot zijn leermeester, die het leven van de arbeiders tot het centrale thema van zijn oeuvre maakte, schilderde Roosenboom bij voorkeur verhalende genretaferelen. Daarin spelen elegante vrouwen en kinderen doorgaans de hoofdrol. Behalve om hun artistieke kwaliteit worden deze schilderijen ook gewaardeerd om het beeld dat zij geven van de mode, het interieur en het dagelijkse leven in de tweede helft van de 19e eeuw. Vanaf 1869 nam Albert Roosenboom deel aan tentoonstellingen in Brussel, Gent en Londen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-