Henricus Engelbertus Reijntjens

Amsterdam 1817-1900
Het verlovingsdiner, olieverf op paneel 22,9 x 33,5 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

De zorgvuldig geschilderde genrevoorstellingen van de schilder H.E. Reijntjens waren in de 19e eeuw bijzonder populair. Meer nog dan de 17e-eeuwse Hollandse genrestukken waarop hij zich baseerde, tonen ze een romantische of sentimentele gebeurtenis die rechtstreeks tot de verbeelding van zijn tijdgenoten sprak. Daarnaast besteedde de schilder ruim aandacht aan het waarheidsgetrouw weergeven van het – vaak historische – interieur en gebruikte hij fraaie, warme kleuren. Reijntjens, die zijn hele leven woonde en werkte in Amsterdam, leerde schilderen van de historieschilder J.A. Kruseman, die enkele jaren later ook David Bles onderwees.

vervangingswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-