Bernardus Cornelis 'Cor' Noltee

Den Haag 1903-1967 Dordrecht
Hoekje van de kamer in huize Noltee, olieverf op board 98,0 x 74,8 cm, gesigneerd r.o.

De in Den Haag geboren impressionist Cor Noltee reisde veel. Hij woonde en werkte in Parijs, Rotterdam en Brugge en vestigde zich in 1937 in Dordrecht. Zijn voorkeur ging uit naar het schilderen van landschappen en stads- en riviergezichten in een robuuste, zelfverzekerde stijl. Om die reden werd hij wel de ‘Dordtse Breitner’ genoemd. Als leerling van de academie in Den Haag kreeg hij les van onder anderen Willem de Zwart.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 3.000,-