Johannes Bosboom

Den Haag 1817-1891
Hollandse binnenhaven, olieverf op paneel 24,8 x 31,7 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1835

Johannes Bosboom werd in 1817 geboren in Den Haag en ging in de leer bij de stadsgezichtenschilder Bart van Hove. Al spoedig koos hij het kerkinterieur als zijn specialiteit, daartoe aangemoedigd door de lof van zijn tijdgenoten. Zijn aquarellen en schilderijen tonen verstilde kerkinterieurs, bevolkt door figuren in 17e-eeuwse kledij. Als ‘Haagse Scholer’ probeerde hij de indrukken weer te geven die het gebouw op hem maakte. Daarnaast was hij geïnspireerd door de lichtval en atmosfeer in het werk van de 17e-eeuwse schilders Rembrandt en Emanuel de Witte.

vervangingswaarde: € 14.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-