Johannes Frederik Hulk sr.

Amsterdam 1829-1911 Haarlem
Hollandse binnenhaven, olieverf op doek 63,2 x 92,6 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

J.F. Hulk sr., lid van de bekende 19e-eeuwse kunstenaarsfamilie, schilderde voornamelijk stads- en dorpsgezichten en marines. Zijn schildersopleiding kreeg hij van zijn broer Abraham (1813-1897) en van Kaspar Karsen (1810-1896). Ook bezocht hij de Rijksacademie in Amsterdam. Hulk was lid van de kunstenaarssociëteit ‘Arti et Amicitiae’ in Amsterdam en gaf les aan onder anderen zijn zoon John (1855-1913) en J.B. de Hoog. In de periode 1854-1903 exposeerde hij zijn werk regelmatig. In Amsterdam had hij van 1855 tot 1882 een zaak in teken-, schilder- en kantoorbenodigdheden annex fotografisch atelier ‘De Rembrandt’ geheten. Hij was een van de eersten die de stad Amsterdam fotografeerde.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-