Ignace 'Henri' Jean Théodore Fantin-Latour

Grenoble (Frankrijk) 1836-1904 Buré (Frankrijk)
Hommage à Robert Schumann, olieverf op papier op doek 24,0 x 29,0 cm, gesigneerd l.o. en te dateren 1875

herkomst: F. & J. Tempelaere, Parijs.

literatuur: Mme. Fantin-Latour, 'Catalogue de l'Oeuvre complet de Fantin-Latour', Parijs 1911, cat.nr. 704.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Henri Fantin-Latour was nauw bevriend met de eerste generatie impressionisten in Parijs. Desondanks was hij artistiek gezien niet een van hen: terwijl deze avant-garde met grote felheid haar vernieuwende kunst verdedigde creëerde Fantin-Latour zijn eigen, meer verstilde stijl. Anders dan de impressionisten had hij ook nauwelijks belangstelling voor het landschap of de stad: hij schilderde prachtige portretten en was vooral befaamd om zijn bloemstillevens. Beroemd zijn Fantin-Latours groepsportretten van contemporaine schilders en schrijvers als Baudelaire, Manet en Zola. Zijn portretten en stillevens zijn veelal realistisch geschilderd. Een soms magisch kleurgebruik paste hij toe in zijn latere, vaag-symbolistische fantasievoorstellingen die zijn passie voor muziek onthullen. Wat zijn muzieksmaak betreft bevond hij zich in de Franse voorhoede: hij bewonderde Berlioz, Schumann, Brahms en Wagner, allemaal componisten die in Frankrijk door de traditionele muziekkritiek met wantrouwen werden bezien. Ook schilderde hij in deze tijd allegorische voorstellingen van vrouwelijke naakten als baigneuses, nimfen en odalisken.

vervangingswaarde: € 20.000,-
bieden vanaf: € 9.000,-